Adver Czech s.r.o.

cz | en

Systémy čistění topných systémů

Speciální projekty
Speciální projekty
Speciální projekty
Speciální projekty
Speciální projekty
Speciální projekty

Pro efektivní provoz topných systémů je nutné jejich čištění. Během provozu dochází k usazování nečistot v trubkách a tím k razantnímu snížení účinnosti vytápění. Pro čištění nabízíme dvě speciální metody.

 

Chemické čištění

Podstatou chemického čištění je aplikace chemické látky do topné soustavy a vyčištění nánosů z radiátorů a potrubí. Při použití chemického čištění lze bez demontáže odstranit veškeré druhy usazenin z radiátorů, potrubí, prostě celých vodních topných a technologických soustav. Výsledkem je obnovení jejich provozuschopnosti a prodloužení jejich životnosti.

Samozřejmostí je ekologická nezávadnost chemického prostředku. Po vyčištění lze použitou vodu vypustit volně do odpadního systému.

 

Projektilové čištění

Projektilové čištění bylo vytvořeno jako ekologická metoda mechanického čištění s cílem zefektivnit a snížit časovou náročnost čištění za použití speciálních čistících projektilů. Pro čištění se používají speciálně navržené zařízení pro odstranění usazenin z různých kondenzátorů a trubek výměníků tepla. Tento systém je rychlý a nákladově efektivní – skupina 4 pracovníků může vyčistit až 6.000 trubek za 12 hodin. Je bezpečný – používá nízký tlak k vystřelování projektilů.